Z myślą o zapewnieniu Państwu jeszcze lepszej obsługi od stycznia 2020 roku firmy Pflegehelden Polska, Veritas i Mycare24 łączą się w jedną firmę Veritas Group.
DEKRA

Pflegehelden® Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zlecenie trwa 2-3 miesięcy, istnieje również możliwość krótszego wyjazdu na zastępstwo. Długość pobytu zależy od stopnia zadowolenia i relacji pomiędzy opiekunką, a klientem. Jeżeli obie strony są zadowolone, istnieje możliwość przedłużenia pobytu oraz powrotu do klienta. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że zlecenie zostaje przerwane z powodu niezadowolenia jednej ze strony czy też śmierci podopiecznego. Istnieje wtedy możliwość przejazdu na kolejne zlecenie bez konieczności powrotu do Polski.

Organizacją podróży zajmuje się firma Pflegehelden. W zależności od Twojego miejsca zamieszkania odbywa się ona małym lub dużym busem. Koszt transportu jest pokrywany przez klienta według stawki ryczałtowej. Po przybyciu na miejsce zlecenia otrzymujesz zwrot kosztów podróży, na który wystawiane jest pokwitowanie.Czas oczekiwania na wyjazd jest zależny od Twoich umiejętności oraz zapotrzebowania klienta . Poszukiwanie pasującej oferty odbywa się zaraz po utworzeniu profilu opiekunki, dlatego możliwy jest wyjazd nawet na następny dzień.

Umowa podpisywana jest z naszą polską spółką. W ramach wynagrodzenia każda opiekunka otrzymuje stałą stawkę dzienną. Nasi koordynatorzy w całych Niemczech zapewniają opiekę również na miejscu. Twój pobyt w Niemczech jest całkowicie legalny i odbywa się na podstawie druku A1 i EKUZ.

Na naszej stronie znajduje się formularz, który można wypełnić i przesłać do nas w dowolnym momencie. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące kwestionariusza lub potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu, prosimy o kontakt z nami – wypełnimy go wspólnie i omówimy dalszy sposób działania.

W zależności od sytuacji mieszkaniowej klienta, do Twojej dyspozycji jest umeblowany pokój lub osobne piętro, często łazienka tylko do własnego użytku. W pokoju najczęściej znajduje się telewizor z niemieckimi kanałami, internet jest dostępny w większości gospodarstw domowych.

W rozmowie z naszym rekruterem masz możliwość wyrażenia swoich życzeń dotyczących długości zlecenia, czy też stanu podopiecznego. Na tej podstawie zostanie Ci zaproponowane właściwe zlecenie, uwzględniające Twoje oczekiwania.

Zadaniem opiekunki jest całodobowy pobyt i staranna opieka nad osobą starszą, wymagającą wsparcia. Do głównych zadań należą: zakupy, planowanie i przygotowywanie posiłków, pomoc w życiu codziennym oraz w gospodarstwie domowym, dbanie o higienę osobistą i dobre samopoczucie podopiecznego, organizowanie jego czasu wolnego. Zdarzają się zlecenia, gdzie konieczne jest wstawanie w nocy, aby np. pomóc podopiecznemu pójść do toalety.

Oprócz dowodu osobistego należy zabrać ze sobą odzież stosowną do pory roku oraz rzeczy osobiste, bez których na co dzień nie możesz się obejść. Jeśli przyjmujesz na stałe leki, warto zabrać ich zapas ze sobą. Jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, zabierz polisę do Niemiec.. Prezent dla podopiecznego nie jest konieczny.

Proces rekrutacji

Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej będziemy rozmawiać o Twoich oczekiwaniach, doświadczeniu, a także wymaganiach i umiejętnościach, jakie potrzebne są w tym zawodzie. Ocenimy też Twoją znajomość języka niemieckiego i przybliżymy Ci nasze oczekiwania i zasady pracy z osobami starszymi. Jeżeli nasza rozmowa wypadnie pomyślnie, stworzymy Twój profil osobowy. Mile widziane jest spotkanie osobiste. Jeżeli jednak ze względu na odległość nie będzie to możliwe, cały proces rekrutacji może odbyć się przez telefon.
Otrzymasz różne propozycje zleceń i wybierzesz to, które Ci najbardziej odpowiada. Udzielimy Ci wszelkich informacji potrzebnych do podjęcia zlecenia, tak abyś na miejscu czuła się pewnie i komfortowo. Zorganizujemy Ci przejazd spod adresu domowego małym busem lub autokarem i zadbamy o wszelkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia legalnej pracy w Niemczech.

Wyjedź bezpiecznie do Niemiec
1

Prosty proces rekrutacji – wypełnij formularz on-line lub zadzwoń do rekrutera.

2

Z pomocą rekrutera wybierz zlecenie, które odpowiada Twoim preferencjom i możliwościom.

3

Podpisz umowę w jednej z ponad 18 placówek Pflegehelden w Polsce.

4

Zorganizujemy Ci dojazd na miejsce i zajmiemy się formalnościami.

5

Podejmujesz zadanie na miejscu, mając gwarancję stałego kontaktu z koordynatorem.

Najważniejsze zadania

Zakres zadań opiekunki jest zależny od sytuacji na miejscu. Dobry opiekun potrafi rozpoznać potrzeby pacjenta i udzielić mu potrzebnego wsparcia. Jeżeli stan podopiecznego na to pozwala, należy go włączać do codziennych prac i czynności, tak aby czuł się potrzebny i mógł prowadzić swoje życie na dotychczasowym poziomie, a dzięki wsparciu opiekunki nawet podwyższył jego jakość.

Do głównych zadań opiekunki należą

Podejmij pracę
opiekunki

+48 570 643 409
ul. Tarasa Szewczenki 7 lok.14, 10-001 Olsztyn